سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با سفیر اتحادیه اروپا در کابل دیدار کرد

M_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۷:۴۴
کابل

محترم محمود کرزی سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با آقای پیری میادون سفیر اتحادیه اروپا در کابل دیدار کرد و راجع به تقویت سطح همکاری های دو طرف بحث و تبادل نظر نمودند.

ابتدا، محترم محمود کرزی سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی از حمایت و همکاری بیدریغ اتحادیه اروپا در عرصه های انکشافی و اقتصادی با دولت افغانستان اظهار سپاس و امتنان نمود و نقش اتحادیه اروپا را در راستای تحقق پروژه های عام المنفعه مهم و حایز اهمیت خواند.

به همین ترتیب سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با اظهار خرسندی از نقش برنامه شورا در راستای زمینه سازی برای اسکان عودت کننده گان و بی جا شده گان داخلی گفت که با حمایت مالی اتحادیه اروپا و همکاری تخنیکی برنامه شورا کار احداث دو شهرک مهاجرین در ولایت های کابل و هرات جریان داشته که با این کار زمینه مسکن گزینی برای تعداد زیادی از هموطنان مساعد خواهد شد.

سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی همچنان با اشاره به هدایات رهنمودی جلالتمآب رئیس جمهور در خصوص تهیه مسکن و احداث شهرک های جدید افزود که این وزارت مصمم است طبق هدایت رئیس جمهور زیربنا سازی شهرک ها و اماکن رهایشی را به گونه اساسی تنظیم و در هماهنگی با تمویل کننده گان و سایر نهاد های ذیدخل زمینه ساختمان سازی را نیز فراهم نماید.

برعلاوه، محترم روشان ولسمل معین امور شهرسازی و محترم عزیز احمد گلستانی معین امور مسکن وزارت شهرسازی و اراضی از همکاری های اتحادیه اروپا در خصوص تحقق پروژه های عام المنفعه اظهار سپاس و تشکر نمودند و از حمایت این وزارت در خصوص تطبیق بهتر برنامه شورا در عرصه احداث شهرک های مهاجرین و زمینه سازی برای اسکان آنها نیز یاد آوری نمودند.

متعاقباً، آقای پیری میادون سفیر اتحادیه اروپا در کابل از حسن همکاری وزارت شهرسازی و اراضی در راستای تطبیق بهتر برنامه شورا به نیکی یاد آوری نمود و نقش این وزارت را در راستای اسکان عودت کننده گان و بی جا شده گان داخلی حیاتی خواند. به همین ترتیب، سفیر اتحادیه اروپا در کابل افزود که اتحادیه اروپا بر اساس اولویت های دولت جمهوری اسلامی افغانستان که قرار است در کنفرانس جینوا تعیین گردد، در راستای تحقق آن آماده همکاری خواهد بود.

سفیر اتحادیه اروپا در کابل، با اشاره به ایجاد برنامه هفت ساله (2020 تا 2027) به تمویل مالی این اداره، تهیه مسکن برای عودت کننده گان و سایر اقشار مستحق را مهم و حیاتی دانسته، ضمن تاکید بر دوام کمک ها با این وزارت، در خصوص بسیج منابع مورد نیاز نیز وعده همکاری کرد.

###

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۷:۴۶
Background image

کار ساختمانی دو پروژه انکشافی در دایکندی بیش از ۹۰ در صد تکمیل شده است

وزارت شهرسازی و اراضی کار عمرانی تعمیر اداری ریاست شهرسازی ولایت دایکندی و تعمیر اداری ولسوالی گیتی را بیش از 90 در صد تکمیل نموده است.

کار ساختمانی ریاست شهرسازی دایکندی در شهر نیلی. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۷:۴۴
Background image

یک پروژه تعلیمی در کاپیسا تکمیل و کار عمرانی یک پروژه تعلیمی دیگر جریان دارد

وزارت شهرسازی و اراضی کار عمرانی تعمیر مکتب 10 صنفی نسوان را در قلعه میرپفدم ولسوالی حصه اول کوهستان کاپیسا تکمیل و کار ساختمانی تعمیر مکتب شش صنفی عبدالوهاب صافی در محمود راقی مرکز. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۹ - ۷:۴۱
Background image

کار ساختمان یک کلنیک صحی در ولسوالی خاک سفید فراه ۳۸ در صد تکمیل شده است

وزارت شهرسازی و اراضی کار عمرانی کلنیک صحی قریه ننگ آباد را در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه 38 در صد به اتمام رسانیده و تا ختم سال روان خورشیدی به بهره برداری می سپارد.

تعمیر این کلنیک. . .

برگشت به اخبار