محترم محمد جواد پیکار با دکانداران و تاجران مارکیت خیرخواه دیدار کرد

A_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۱:۵۷
کابل

در جریان این دیدار، ابتدا دکانداران و تاجران مارکیت خیرخواه بالنوبه مشکلات شانرا در خصوص اخذ اجازه کار مؤقت، برداشتن پوسته امنیتی در ساحه مارکیت و دریافت راه حل دایمی برای رفع معضل خویش ارائه کرده و خواستار همکاری وزارت شهرسازی و اراضی در زمینه شدند.

متعاقباً، محترم محمد جواد پیکار سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی با ابراز همدردی و غم شریکی با متضررین مارکیت خیرخواه، تجارت را یک پیشه بلند مرتبه از دیدگاه اسلام دانسته افزود که وزارت شهرسازی و اراضی متعهد به رفع مشکلات دکانداران و تاجران مارکیت خیرخواه بوده و در زمینه از هیچ سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید.

سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی گفت: برای حل دایمی مشکل برخواسته، این وزارت پلان دارد در آینده کمپلکس تجاری را در ساحه مارکیت خیرخواه و‌ یا در یکی از ساحات شهر کابل به گونه اساسی و با عصری ترین شیوه اعمار نماید که با اعمار این کمپلکس تمام تسهیلات رفاهی برای دکانداران و مشتریان فراهم و جلو بروز خطرات احتمالی به گونه آنی گرفته خواهد شد.

به همین ترتیب، برای اخذ اجازه کار مؤقت و برداشتن پوسته امنیتی به ریاست عمومی خصوصی سازی هدایت داده شد تا در هماهنگی با دکانداران و تاجران مارکیت خیرخواه هرچه زودتر یک پیشنهاد مشخص و مشرح با ضم اسناد لازمه ترتیب و غرض منظوری به مقام عالی ریاست جمهوری فرستاده شود.

برعلاوه، به ریاست عمومی خصوصی سازی هدایت داده شد تا در روشنایی طرزالعمل استفاده موثر زمین و املاک دولتی در هماهنگی با نماینده های تاجران مارکیت متذکره قرارداد استفاده موقت را ترتیب و برای تحقق آن گام های عملی برداشته شود.

در اخیر، سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی یکبار دیگر به متضررین مارکیت خیرخواه اطیمنان داد که این وزارت برای رفع مشکلات آنها با قاطعیت عمل خواهد کرد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۳:۳۸
Background image

روند تثبیت حق مالکیت جایداد های مسیر برق وارداتی ۲۲۰ کیلوولت دوشی – بامیان در بغلان تکمیل گردید

وزارت شهرسازی و اراضی با تثبیت حق مالکیت محل نصب ۱۴۴ پایه‌ برق در بغلان؛ زمینه لازم نصب پایه ها و لین کشی پروژه برق وارداتی ۲۲۰ کیلوولت دوشی – بامیان را در مربوطات این ولایت فراهم ساخت.. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۳:۳۷
Background image

کار تثبیت حق مالکیت و ارزشیابی جایداد های مسیر برق وارداتی  ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان در مربوطات ولایت پروان تکمیل شد

بر اساس گزارش ریاست انسجام امور پروژه‌های عام‌المنفعه وزارت شهرسازی و اراضی؛ با اتمام کار تثبیت حق مالکیت و ارزشیابی ۱۷۵ محل نصب پایه های برق در پروان؛ روند انتقال برق از مسیراین ولایت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۳:۳۳
Background image

بیش از ۶۰ درصد کار تثبیت حق مالکیت جایدادهای مسیر برق وارداتی ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان در خط شبرغان – دشت الوان تکمیل شد

براساس گزارش ریاست انسجام امور پروژه‌های عام‌المنفعه وزارت شهرسازی و اراضی، با تکمیل کار تثبیت حق مالکیت و ارزش یابی  ۶۵ درصد  جایداد های مسیر لین انتقالی برق  ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان در. . .

برگشت به اخبار